Gra 5 sekund – Ciekawe rozwiązanie na zimowe wieczory i nie tylko

Gra 5 sekund – Ciekawe rozwiązanie na zimowe wieczory i nie tylko

Gier planszowych jest obecnie na rynku bardzo wiele. Niektóre z nich to turowe gry RPG, które są niezwykle rozbudowane, a sesje tych gier potrafią trwać nawet i kilka godzin. Dla tych osób, które po prostu chcą sobie umilić spotkanie ze znajomymi, producenci gier stworzyli naprawdę bardzo wiele różnych alternatyw. Gry towarzyskie z reguły nie są drogie i łatwo je zapakować do torebki czy też plecaka. Sprawia to, że można w nie grać praktycznie wszędzie – w domu, na pikniku czy też w barze przy wieczornym drinku. Do jednych z takich gier należy gra 5 sekund. To Świetne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak też i dorosłych. O co chodzi w tej grze?

Gra 5 sekund – Sposób na rozwinięcie szybkiego myślenia

Najlepsze gry planszowe to takie, które nie tylko bawią, ale też i uczą pewnych umiejętności. Gra 5 sekund to idealny przykład na to. Ta niepozorna i niewielka gra towarzyska w bardzo dobry sposób rozwija umiejętności szybkiego myślenia. Uczy zdrowej rywalizacji, jak też podejmowania decyzji pod presją czasu. Zasady gry są bardzo proste, lecz przemyślane.

Zasady gry w 5 sekund

5 sekund to bardzo krótki czas, a gdy chodzi o szybkie odpowiadanie na pytania, czas ten wydaje się jeszcze mniejszy. Gracze ustawiają się w określonej kolejności, po czym losują pytanie poprzez wybór karty. Na każdej karcie znajduje się pytanie, które jest na pozór proste. Cały sens rywalizacji polega na tym, że specjalna klepsydra dodana do zestawu odlicza dokładnie 5 sekund. W tym czasie gracz musi odpowiedzieć na pytanie określoną ilość razy. Przykładowym pytaniem/zadaniem może być ,,Wymień 3 rzeczy, które pływają”. Jeżeli w 5 sekund gracz udzieli trzech odpowiedzi, wówczas przechodzi dalej. Pod presją czasu zdarza się niekiedy tak, że na pozór proste pytania stają się trudne. Jeżeli gracz wymieni jedynie 2 odpowiedzi, wówczas odpowiada gracz siedzący obok. Ma on jednak utrudnione zadanie, gdyż nie może powtórzyć odpowiedzi poprzedniego gracza. Jeżeli przeciwnik odpowie poprawnie, wówczas następuje jego postęp w grze. Jeżeli również nie poda odpowiedzi, karta wędruje dalej na tych samych zasadach.

Czy na pewno udzieliłeś poprawnych odpowiedzi?

Przy rozpraszających kulkach przesuwających znajdujących się w klepsydrze i przypływie adrenaliny możesz niekiedy nie do końca przemyśleć swoje odpowiedzi. Wówczas powstawać mogą bardzo komiczne sytuacje, które wprawią w śmiech całe towarzystwo. Gra towarzyska 5 sekund jest skierowana dla wszystkich grup wiekowych. Z powodzeniem mogą w nią grać zarówno dzieci jak też i dorośli. Jeżeli jednak szukasz czegoś nieco bardziej pikantnego, sprawdź wersję ,,Bez Cenzury”. Jest to ciekawa alternatywa gry, która idealnie sprawdzi się podczas domówki ze znajomymi, gdzie nie znajdują się żadne osoby niepełnoletnie. W tej wersji gry pytania mogą być zaskakujące i niecodzienne, jednakże właśnie dzięki temu gra 5 sekund bez cenzury potrafi wywołać śmiech do łez.

Co można znaleźć w podstawowej wersji gry?

Istnieje wiele wariantów gry w 5 sekund. Poza wspomnianą wersją bez cenzury znaleźć można również tematyczne odsłony gry, nawiązujące, chociażby do postaci z popkultury jak np. Harry Potter. Nie mniej jednak podstawowa wersja gry ma wszystko, czego graczom potrzeba. Zawiera ona 378 kart z pytaniami, dwanaście dodatkowych kart pełniących funkcje podczas tury, czasomierz odmierzający 5 sekund, plansze do gry, pudełko i instrukcje. Całość mieści się w niewielkim opakowaniu, co sprawia, że gra jest bardzo łatwa w przechowywaniu. Mały rozmiar pudełka sprawia, że można zabrać ją praktycznie wszędzie.

Materiał zewnętrzny