Plecaki szkolne klasa 1-3 – jak wybrać plecak dla najmłodszych uczniów?

Plecaki szkolne klasa 1-3 – jak wybrać plecak dla najmłodszych uczniów?

Wybór plecaka do szkoły dla najmłodszych dzieci może być całkiem prosty, pod warunkiem że wiemy, czym się kierować przy jego zakupie. Nowoczesne plecaki niczym nie ustępują tradycyjnym tornistrom, jednocześnie mają świetny design i grafiki idealne dla najmłodszych dzieci. Liczy się też funkcjonalność, a najlepsze plecaki z pewnością mogą się nią pochwalić.

Lekki, miękki i odporny – taki powinien być plecak szkolny dla dzieci

Nie tylko wygodne komory, najlepiej z osobnym miejscem na śniadanie, są ważne przy wyborze plecaka szkolnego. Gdy pomyślimy o wadze dziecka w wieku 7-9 lat, uzmysłowimy sobie, jak dużym obciążeniem może być codzienne noszenie książek do szkoły. Warto więc niwelować niepotrzebną wagę, wybierając modele lekkie. Najlżejsze plecaki szkolne dla dzieci ważą mniej niż 1 kg i właśnie takie warto kupować, by niepotrzebnie nie dokładać maluchom ciężaru.
Ważne są także szerokie i miękkie szelki. Taka konstrukcja sprawia, że nie wbijają się one w ciało dziecka, zapewniając mu większy komfort i przenosząc ciężar równomiernie. Niektóre plecaki mają specjalny pas, spinający szelki z przodu. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie w przypadku dzieci w tym wieku, ograniczające osuwanie się szelek, co może prowadzić do przybierania przez maluchy niewłaściwej postawy i pojawienia się problemów ortopedycznych. Pas spinający niweluje ten problem.
Plecak dziecięcy musi znieść wiele, dlatego warto wybierać modele z trwałych i odpornych materiałów, które łatwo się nie rozerwą, nie pękną, ale jednocześnie zapewnią także ochronę przed deszczem. Wszak dzieci chodzą do szkoły bez względu na pogodę.

A co z wyglądem?

Dla dzieci wygląd plecaka jest oczywiście najważniejszy. Rodzicom czasem trudno znaleźć balans pomiędzy jego funkcjonalnością a świetnym designem, wpasowującym się w gusta najmłodszych. Na szczęście na rynku dostępne są plecaki szkolne, które świetnie spełniają wszystkie te warunki. Są one w wersji chłopięcej, dziewczęcej i unisex, a jednocześnie mają najważniejsze cechy, wyróżniające je jako plecaki funkcjonalne i ergonomiczne – bezpieczne dla kręgosłupa. W tym przypadku połączenie użyteczności ze świetny wyglądem idzie w parze i właśnie po takie modele warto sięgać.

Trzeba pamiętać, że plecak ma podobać się dziecku. Dobrym lifehackiem w tym przypadku jest preselekcja rodziców, którzy wezmą pod uwagę funkcjonalność. Spośród wcześniej wybranych modeli, dziecko może wybrać wzór taki, jak mu się podoba.

Artykuł sponsorowany