3 praktyczne rozwiązania stosowane w wózkach dziecięcych

3 praktyczne rozwiązania stosowane w wózkach dziecięcych

Wychowywanie małego dziecka bez wózka wydaje się niemożliwe. Malcy nimi podróżują i poznają świat. W razie konieczności wózek zastępuje łóżeczko lub krzesełko do karmienia. Bywa, że wykorzystywany jest jako chodzik lub zabawka. Ma też wiele funkcji, które rodzice poznają i doceniają w czasie jego użytkowania. Podpowiadamy na jakie rozwiązania techniczne warto zwrócić uwagę wybierając idealny wózek na spacery ze swoją pociechą.

1. Duży kosz pod wózkiem

Dostępne w sprzedaży wózki dziecięce, np. w sklepie https://www.wozki-foteliki.pl/12-wozki, znacząco różnią się od siebie w kwestii wielkości koszy pod siedziskiem dziecka. W niektórych zmieści się tylko kilka drobiazgów a inne są bardzo pojemne. Wybierając wózek do codziennego użytku warto postawić na model z dużym i pojemnym koszem. To rozwiązanie bardzo przydaje się, gdy podczas spacerów z dzieckiem trzeba zrobić zakupy lub kiedy brak opiekunki zmusza rodziców do zabrania ze sobą szkraba do sklepu.

2. Możliwość dołączenia dostawki

Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie dwójki małych dzieci – o ile nie były to bliźnięta, wymagało dwóch wózków. Dziś coraz więcej firm produkujących wózki dla dzieci projektuje i wytwarza specjalne dostawki. Mają one bardzo różne formy. Niekiedy jest to dodatkowe siedzisko, a kiedy indziej wygodna podstawka do stania dla starszego malca. Ten dodatek z pewnością docenią wszyscy rodzice posiadający dwoje małych dzieci.

3. Pojemna torba na drobiazgi

O ile kosz pod wózkiem świetnie sprawdza się podczas zakupów, o tyle torba dołączona do wózka jest bardzo pomocna w opiece nad malcem. Można w niej schować najważniejsze rzeczy dla szkraba takie jak zapasowa pieluszka, picie, jedzenie, przenośny przewijak oraz wiele innych, niezbędnych drobiazgów. Zaletą doczepianej torby jest to, że można ją odpiąć od rączki wózka i zabrać ze sobą. To rozwiązanie świetnie sprawdza się, kiedy trzeba malca nakarmić podczas spaceru albo przebrać.

Wybierając wózek dla dziecka duża grupa rodziców zwraca uwagę przede wszystkim na jego wygląd, wielkość i kształt gondoli oraz spacerówki. A to ogromny błąd. Wózek musi być wygodny dla malca, ale powinien być także praktyczny, dzięki czemu ułatwi codzienne spacerowanie także rodzicom.

Materiał Partnera