5 przyborów szkolnych, które musi mieć Twoje dziecko

5 przyborów szkolnych, które musi mieć Twoje dziecko

Wielkimi krokami zbliża się początek roku szkolnego. Dla najmłodszych to zawsze duże przeżycie, zwłaszcza jeśli to będzie pierwszy rok w szkolnej ławce. Ostatnie tygodnie sierpnia to więc dobry czas, aby skompletować wyprawkę szkolną dla swojej pociechy!

Szeroką ofertą przyborów szkolnych – plecaków, piórników i zeszytów – może pochwalić się sklep internetowy Zabawki i Szkoła, w którym bez wychodzenia z domu kupisz wszystkie niezbędne artykuły piśmiennicze. Wspólnie z dzieckiem możesz wybrać potrzebne produkty, które są najwyższej jakości i dostępne w atrakcyjnej cenie!

Plecak i torby

Każde dziecko potrzebuje plecaka, tornistra lub torby, które posłużą mu do noszenia zeszytów i książek przez cały rok szkolny.

Dla dzieci, które po raz pierwszy pójdą do szkoły, warto kupić tornister. Po pierwsze, cechuje się ergonomicznym kształtem, a po drugie, ma usztywnienie. Dzięki temu Twoja pociecha nie będzie się garbiła. To bardzo ważne na tym etapie, ponieważ dzieci cały czas rosną. Należy więc zadbać o ich właściwą postawę.

Dla starszych dzieci idealne będą plecaki. W sprzedaży dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i modnych wzorach, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Pozwól swojemu dziecku wybrać plecak, który będzie odpowiadał jego gustom, nawiązywał do ulubionej bajki, filmu, postaci z kreskówki czy gry.

Godnym polecenia producentem wytrzymałych i trwałych plecaków jest CoolPack. To, co wyróżnia jego produkty, to nieprzemakalny i odporny na uszkodzenia materiał. Do tego plecaki i tornistry mają liczne kieszonki, które mogą posłużyć do osobnego przechowywania zeszytów, książek, drugiego śniadania, bidonu z napojem lub butelki wody.

Dla nastolatków dobrym rozwiązaniem jest zakup torby szkolnej na jedno ramie. Są równie pojemne jak plecaki. Do tego stylowe i modne. Wykonane są z trwałego i nieprzemakalnego poliestru. Dzięki długim i solidnym uchwytom są wygodne podczas noszenia na ramieniu. Zachwycają przy tym modnymi i niebanalnymi wzorami.

plecak

Piórnik

Kolejna niezbędna część wyprawki szkolnej to piórnik. W Zabawki i Szkoła znajdziesz ich ogromny wybór. Możesz zdecydować się na piórnik typu:

 • tuba,
 • jednokomorowy,
 • dwukomorowy,
 • trzykomorowy,
 • saszetka,
 • z wyposażeniem,
 • bez wyposażenia.

Podobnie jak plecaki, można je kupić w wielu oryginalnych wzorach. To, który wybierzesz, zależy od potrzeb Twojej pociechy. Dla młodszych dzieci polecamy rozkładane piórniki dwukomorowe lub trzykomorowe.

Będą mogły w nim pomieścić wszystkie potrzebne przybory szkolne, takie jak: długopisy, ołówki, kredki, pisaki, gumka do zmazywania, nożyczki. Poza tym są dużo wygodniejsze w użytkowaniu.

Dla starszych dzieci i nastolatków w pełni wystarczająca będzie natomiast saszetka lub tuba, która pomieści kilka artykułów piśmienniczych. Większość piórników produkowanych jest z wytrzymałego poliestru, dzięki czemu posłuży przez wiele sezonów.

piórnik

Zeszyty szkolne

Dzieci i młodzież do nauki, oprócz podręczników, potrzebują zeszytów, w których będą mogli zapisywać najważniejsze informacje podczas lekcji. Dla dzieci, które dopiero będą uczyły się pisać, najlepszym rozwiązaniem jest zakup zeszytów 16-kartkowych w trzy linie. Specjalne linie wspomagają naukę pisania.

Dla dzieci w klasach 4-6 natomiast sprawdzą się już grubsze zeszyty 32-kartkowe, ale w dwie linie, popularnie określane jako „w szeroką linię”. Zarówno zeszyty 16-kartkowe, jak i 32-kartkowe dostępne są w wersjach z atrakcyjnymi, kolorowymi okładkami.

Warto również pamiętać o zakupie osobnego zeszytu do nut na lekcje muzyki. W sprzedaży dostępne są również zeszyty do religii. Ich zakup jest uzależniony od tego, czy dziecko będzie uczęszczało na te zajęcia.

Z kolei dla młodzieży, która ma już dużo więcej przedmiotów, najlepszym pomysłem będzie zakupienie zeszytów przedmiotowych. Ich okładki mają wzory, motywy, grafiki, które nawiązują bezpośrednio do danego przedmiotu: matematyki, języka polskiego, geografii, historii czy języka angielskiego. To są już grubsze zeszyty, które mają 60 kartek i są w formacie A5.

Kolorowe przybory

W czasie zajęć szkolnych, a także podczas odrabiania zadań domowych, dzieci potrzebują wielu kolorowych przyborów. Kompletując wyprawkę szkolną, pamiętaj, by kupić dzieciom uczęszczającym zwłaszcza do klas 1-4 następujące przybory szkolne:

 • kredki,
 • pisaki,
 • farby (plakatowe, akwarele),
 • temperówkę,
 • nożyczki,
 • blok (technicznym, rysunkowy),
 • papier kolorowy,
 • klej,
 • korektor,
 • pióro,
 • ołówki,
 • teczkę A4,
 • plastelinę,
 • gumkę do zmazywania,
 • linijkę.

Wybór tych przyborów szkolnych jest uzależniony od potrzeb i wieku dziecka.

Wyprawka szkolna dla każdego ucznia – podsumowanie

W zależności od tego, w jakim wieku jest Twoja pociecha, będzie ona potrzebowała trochę innych przyborów szkolnych. Wszyscy jednak się zgodzą, że niezbędny jest plecak, piórnik, zeszyty i podstawowe artykuły piśmiennicze.

Planując kompletowanie wyprawki szkolnej, zwłaszcza dla młodszych dzieci, warto się upewnić, czy szkoła nie przygotowała specjalnej listy artykułów, które Twoja pociecha będzie potrzebowała w czasie zajęć lekcyjnych.

W przypadku starszych dzieci i nastolatków najlepiej wspólnie spisać listę produktów, których będą potrzebować przed 1 września. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sklepu internetowego, który w ofercie ma artykuły szkolne. Zaoszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu, a wybór będzie znacznie większy niż w sklepie stacjonarnym!

Szkoła i Zabawki to sklep, w którym kupisz wszystkie produkty potrzebne skompletowania wyprawki szkolnej. Oferta jest zróżnicowana oraz dopasowana do potrzeb dzieci w różnym wieku szkolnym. Wszystkie artykuły są wysokiej jakości.

Bez wychodzenia z domu kupisz wszystkie potrzebne przybory szkolne. Do tego w atrakcyjnych cenach. Zamówienia realizowane są w ekspresowym tempie. Nie musisz się martwić o to, czy wszystkie produkty zostaną dostarczone pod wskazany adres przed rozpoczęciem roku szkolnego!

Artykuł Sponsorowany