Jakie zabawki do basenu kupić?

Jakie zabawki do basenu kupić?

Wakacje to idealny czas na zabawę dla dzieci. Przerwa w okresie nauczania, piękna pogoda i dużo wolnego czasu sprawiają, że maluchy aż rwą się do zabawy na dworze. W ciepłe i słoneczne dni większość dzieci będzie marzyć o chwili ochłody w wodzie. Jeżeli więc jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z basenem to bez problemu zapewnicie dziecku dostęp do optymalnego odpoczynku. Niestety dzieci stosunkowo szybko się nudzą – warto zatem zapewnić im dostęp do angażującej rozrywki w basenie. Poniżej znajdziecie propozycje dziecięcych zabawek do basenu, które naszym zdaniem sprawdzą się najlepiej.

Zabawki do basenu dla przedszkolaków i młodszych dzieci

Dzieci w wieku przedszkolnym kochają ruch oraz szukają zabawek, które pobudzą ich zmysły. Dlatego też przedszkolaki szczególnie docenią różnorodne dmuchane zabawki. W kolejnym akapicie szczegółowo omówimy ich rodzaje.

Nadmuchiwane koła do pływania

Basen w ogrodzie stanowi znakomite miejsce do nauki pływania. Wykorzystując dmuchane koła do pływania pociecha będzie mogła w bezpieczny sposób unosić się na wodzie i przyswoić sobie podstawy pływania. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór tego rodzaju zabawek – warto wybrać model z motywem bajkowym lub zwierzęcym, który będzie najbardziej odpowiadał dziecku.

Dmuchany materac

Dmuchane materace do basenów to kolejna propozycja dla maluszków. Znakomicie sprawdzają się zarówno w przydomowym basenie, jak i też na wakacyjnej plaży. Dzięki dmuchanemu materacowi dziecko będzie mogło wypoczywać, wylegując się na słoneczku. Delikatne kołysanie wody pozwoli się wyciszyć i zatopić w książce lub też po prostu zaczerpnąć krótkiej drzemki.

Wybierając materac do basenu warto skonsultować się z dzieckiem i wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał jego preferencjom. Obecnie producenci wręcz prześcigają się w motywach i wzornictwie dmuchanych materacy. Dzieci mogą wybierać spośród modeli przypominających zwierzęta, postacie z bajek czy też łakocie ( lody, donut’y itd. )

Akcesoria do nurkowania dla dzieci

Kolejna propozycja to akcesoria do nurkowania dla dzieci. Wykonane z kolorowych materiałów zabawki do nurkowania zachęcą malucha do sprawdzenia głębin basenu i przyniosą wiele radości. Maski do nurkowania, płetwy, kolorowe wodorosty – wybór jest naprawdę szeroki.

Zadbaj o dmuchane zabawki

Aby dmuchane zabawki służyły dzieciom jak najdłużej należy o nie odpowiednio dbać. Starajmy się zatem nie umieszczać ich w pobliżu ostrych przedmiotów lub krawędzi, a po skończonej zabawie nie zapomnijmy przepłukać pod bieżącą wodą. Trzeba mieć również na uwadze, że dmuchane zabawki nie najlepiej znoszą słońce, więc w miarę możliwości lepiej nie zostawiać ich zbyt długo w pełnym blasku, gdyż mogą spłowieć lub nawet pęknąć.

Bezpieczeństwo na basenie to podstawa

Bez względu na to czy Twoje dziecko będzie bawić się w ogrodowym basenie, czy też udacie się na publiczny basen, najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Nie chodzi tu tylko o czuwanie nad dzieckiem przebywającym w wodzie, należy zwrócić również baczną uwagę na jakość zabawek. Upewnij się zatem, że zabawki do basenu zostały wykonane z dobrej jakości materiałów oraz posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Dokonując zakupu zabawek w renomowanym i sprawdzonym sklepie takim jak – https://www.ebajlandia.pl/ będziecie mieć gwarancję jakości i niezawodności.

Materiał zewnętrzny