Podarunek dla rocznego dziecka – co kupić?

Podarunek dla rocznego dziecka – co kupić?

Pierwszy rok życia to niezmiernie ważny czas. Maluch rozwija się zarówno mentalnie, jak i fizycznie. W związku z tym upominek przekazany tego dnia musi być przemyślany. Jaki przedmiot potrzebny jest 12-miesięcznemu maluchowi? Czym się kierować, aby wybrać właściwy produkt? Dowiedz się, czym cechuje się perfekcyjny podarek na roczek?

Dodatkowe wyposażenie – ratunek dla opiekunów

Małe niemowlaki nie są w pełni świadome swoich urodzin. Z tego powodu czasem świetnym pomysłem na prezent są gadżety, które ułatwiają życie rodziców. Zawsze można dopytać, jakie wyposażenie będą potrzebne. Czasami lepiej złożyć się na okazalszy przedmiot w grupie. Może to być np. spacerówka czy nosidełko.

Podarunek na roczek mogą stanowić też ciuszki dla chłopczyka lub dziewczynki. Rozwijający się niemowlak wymaga ciągłych zmian garderoby. Tak częste kupowanie większych ubrań łączy się z dużymi kosztami. Z tego powodu można wesprzeć opiekunów w tym zobowiązaniu. Oprócz podstawowych części garderoby przydatne mogą okazać się czapki lub kombinezony przeciwdeszczowe.

Zabawki sensoryczne – nauka przez zabawę

Naukowcy zajmujący się tematem rozwoju niemowlaków wskazują, że pobudzanie zmysłów we wczesnych etapach życia ma niebagatelne znaczenie. Zabawki sensoryczne dla 12-miesięcznych chłopców i dziewczynek działają na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Przeważnie wykonane są z tworzyw o różnych fakturach. Mają też odpowiednio dopasowane odcienie. Ponadto, mogą świecić i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Kupując zabawki dla malucha, warto zwrócić uwagę zmysł, który chce się zaangażować. Jeśli chłopiec lub dziewczynka ma już dużo produktów, które wpływają na dotyk, to więcej sensu będzie miał zakup pozytywki lub gryzaka. W dobie Internetu można też łatwo znaleźć gadżety, które rozwijają wszystkie zmysły jednocześnie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przedmiot musi być prawidłowo dobrany do wieku oraz etapu rozwoju malucha.

Jak dopasować zabawkę sensoryczną?

Producenci zabawek interaktywnych muszą podawać informację o przeznaczeniu swojego produktu. Na opakowaniach można znaleźć wiek dziecka, dla którego dedykowany jest dany obiekt. Jest to istotny czynnik przy zakupie zabawki sensorycznej. Istotnymi kryteriami są też ulubione zajęcia oraz stopień rozwoju malucha. Niewłaściwie dobrane gadżety mogą stresować i powodować niepokój. Z tego powodu wybór zabawek na pierwsze urodziny musi być zawsze dobrze przemyślany.

Najlepsze zabawki – w jakim sklepie kupić?

Podarunki dla najmłodszych powinny spełniać najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Z tego powodu akcesoria dziecięce warto kupować w zaufanych miejscach. Jednym z najlepszych dostawców jest firma Noski Noski. W asortymencie można wyszukać różne zabawki dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są również ciekawe elementy wyposażenia, które mogą uprościć obowiązki takie jak karmienie czy kąpanie dziecka.

Przede wszystkim warto zaznajomić się z kategorią zabawek kreatywnych. Można znaleźć tam wyjątkowo praktyczne produkty, które przypadną do gustu zarówno maluchowi, jak i mamie i tacie.

Materiał zewnętrzny