Proszek dla niemowląt – ranking

Proszek dla niemowląt – ranking

Proszek do prania dla niemowląt jest uznawany za niezbyt ważny produkt, jednak dla zdecydowanej większości świeżo upieczonych rodziców jest niezbędnym detergentem, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy zwykły proszek nadaje się do prania dziecięcych ubranek?

Czy proszek do prania dla niemowląt jest niezbędny?

Proszki i płyny do prania ubrań dziecięcych mają nieco inny skład niż dla „dorosłych”. Receptury tych pierwszych preparatów uwzględniają fakt, że skóra dzieci jest cienka, delikatna, skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych. Jeśli rodzic używa zwykłego pudru do prania noworodka i – co gorsza – nie wypłukuje go dokładnie, więc istnieje ryzyko, że na ciele dziecka pojawi się wysypka alergiczna.

W rzeczywistości młodzi rodzice mają dwie możliwości: mogą używać detergentów i płynów do płukania tkanin dla niemowląt, mogą prać ubranka swojego dziecka zwykłymi detergentami, ale potem dokładnie je wypłukać specjalnym płynem dla niemowląt. Wybór produktów dedykowanych dzieciom i niemowlętom jest opcją bezpieczniejszą, a także pozwala na wyjątkową miękkość i przyjemny zapach, co jest wielką zaletą dla wielu
Zmiękczone tkaniny zapewniają dziecku komfort, a łagodny zapach zapobiega podrażnieniom błon śluzowych dróg oddechowych dziecka.

Proszek czy płyn do prania ubranek dziecięcych?

Rodzice decydujący się na środki piorące mają do wyboru: proszki do prania, kapsułki i płyny do prania. Wybór między tymi trzema rodzajami detergentów jest kwestią wygody i przyzwyczajenia. Proszek do prania dla niemowląt jest najpopularniejszą opcją. Nadaje się do prania w pralce i prania ręcznego. Jednak należy go umiejętnie dozować, aby nie pozostawił osadu na tkaninie. Preparaty płynne są nieco praktyczne pod względem, ponieważ łatwiej rozpuszczają się w wodzie. Jednak one mogą nie być tak skuteczne, jak proszek. Z kolei kapsułki są wygodnym rozwiązaniem, nie nadają się do prania ręcznego.

Proszek do prania ubranek niemowlęcych – ranking 

Pranie w proszku dla niemowląt i dzieci musi być jednocześnie produktem hipoalergicznym, skutecznym i delikatnym.
Sprawdź, czego większość rodziców używa do pieluch, ubrań i akcesoriów tekstylnych.

  • Lovela Baby to hipoalergiczny proszek, dostępny w wersji do białych i kolorowych ubrań. Produkt otrzymał pozytywną recenzję Instytutu Matki i Dziecka. Został przebadany dermatologicznie i klinicznie. Jest bezpieczny dla osób z alergią oraz osób z atopowym zapaleniem skóry. W jego składzie nie ma fosforanów ani barwników. Lovela Baby ma delikatny zapach, jest odpowiedni do prania w pralce, prania ręcznego i namaczania. Dobrze wypłukuje tkaniny i nadaje im miękkość.
  • Jelp Soft 0+ to subtelny hipoalergiczny proszek do prania ubranek noworodkowych. Produkt został wzbogacony o delikatny płyn do płukania tkanin, glinkę bentonitową, która wpływa na miękkość i puszystość ubrań. Środek nadaje się do prania w pralce oraz prania ręcznego.
  • Bobini Baby Sensitiv to proszek dostępny do białych i kolorowych, z naturalnym mydłem. Produkt nie ma w składzie enzymów, wybielaczy optycznych, fosforanów barwników. Jest hipoalergiczny i ma delikatny zapach. Dobrze spłukuje się z ubrań, więc nie podrażnia.
  • Lovela Family to proszek do prania ubrań dla całej rodziny. Jego formuła została opracowana z myślą o delikatnej skórze. Produkt został przebadany dermatologicznie. Posiada hipoalergiczny skład z substancjami myjącymi, które nie podrażniają skóry.

Sprawdź pozostałe: proszek dla niemowląt ranking

Materiał zewnętrzny