Przydatne akcesoria dla dzieci, które trzeba mieć dla maluszka

Przydatne akcesoria dla dzieci, które trzeba mieć dla maluszka

Kiedy dziecko przychodzi na świat, rodzice muszą być już w pełni przygotowani jeśli chodzi o potrzebne akcesoria pomocne w opiece nad dzieckiem. W końcu w pierwszym okresie maluch wymaga stałej opieki i bliskości i wyjście do sklepu staje się prawdziwym wyczynem, także ze względu na deficyt snu. A przecież przynajmniej jedno z rodziców musi jeszcze wypełniać zawodowe obowiązki. Dlatego o przydatnych akcesoriach warto pomyśleć wcześniej. Podpowiemy Wam, co z pewnością trzeba kupić.

Kokon niemowlęcy – sprawdzi się przez dłuższy czas i ma wszechstronne zastosowanie

Jeżeli chcecie spać z maluszkiem jednym łóżku albo maluch śpi w dostawce, by zawsze było obok, kokon niemowlęcy świetnie się sprawdzi. Zapewni maluszkowi swobodę ruchu. Zniweluje się zatem możliwość wystąpienia problemów związanych z nieprawidłowym rozwojem stawów biodrowych. Ponadto wyższe i zaokrąglone brzegi kokonu zapewniają maluchowi ochronę przed sturlaniem się, gdy zasypia w łóżku rodziców. Oczywiście kokony dla niemowląt można wykorzystywać też w ciągu dnia. Rozkładając kokon na dywanie można mieć dziecko cały czas na oku. Takie akcesorium sprawdzi się też podczas spacerów w końcu dzięki temu zniweluje się nieco wstrząsy, a jednocześnie dziecko będzie miało komfort termiczny. Wybierając się w odwiedziny do znajomych nie musicie brać ze sobą leżaczka, wystarczy, że zabierzecie kokon niemowlęcy. To również świetny wybór gdy wybieracie się na krótką wycieczkę czy wakacje z maluchem. Oczywiście taki element sprawdzi się w dziecięcym łóżeczku i będzie zapobiegał dostaniu się rączek między szczebelki, ale i ułatwiał układanie malucha na boku.

Ręczniki dla dzieci – miękkie i antyalergiczne

Nie można zapomnieć o doborze ręczników dla dzieci. Najlepiej sprawdzają się modele z kapturkiem wykonane z bawełny czy też bawełny i włókna bambusowego, które otulają ciało dziecka, zapewniając mu ciepło, ale i komfort. W takim ręczniczku znacznie szybciej i łatwiej można wytrzeć dziecko. Struktura jest miękka, a dzięki temu nie ma ryzyka podrażnień wyjątkowo wrażliwej skóry malucha. Ręczniki dostępne są w różnych rozmiarach. Na pewno można wybrać większy, aby posłużył na dłużej.

niemowle

Miś-Szumiś – zapewni maluchowi spokojniejszy sen

Z akcesoriów przydatnych dziecku warto wybrać także Misia-Szumisia. Dzięki niemu dziecko będzie łatwiej zasypiać w spokojniejszej atmosferze. Dźwięk wydawany przez pluszaka przypomina ten, który dziecko słyszy w łonie matki. Dostępne są różne rodzaje szumienia przypominające szum fal, czy też bicie serca. Przy takich dźwiękach maluch się odpręża. Jeżeli dziecko śpi niespokojnie to taka zabawka z wbudowanym mechanizmem szumienia, gdy zacznie się wybudzać zwiększy intensywność szumienia, co może spowodować, że maluch jeszcze na kilka minut zaśnie. A jak wiadomo spokojny sen na pierwszym etapie życia ma niebagatelne znaczenie.

Smoczki niemowlęce – wybierz modele dopasowane do wieku dziecka i wymieniaj regularnie

Na pewno smoczki niemowlęce dopasowane do wieku dziecka to niezbędnik dla każdego rodzica. Choć nie należy ich nadużywać, to jednak ułatwiają uspokojenie malucha i pozwalają mu szybciej zasnąć. Odruch ssania jest bardzo silny, a przecież maluch nie może całego dnia spędzić przy matczynej piersi, choć na początku może się to sprawdzić, to na dłuższą metę już nie. Smoczki niemowlęce są odpowiednio wyprofilowane i można je doposażyć w praktyczne łańcuszki, które zapobiegają zgubieniu tego akcesorium.

Gryzak do ząbkowania z pastą do ząbkowania – przydatny od 4 miesiąca życia

Warto również zaopatrzyć się w gryzak do ząbkowania, choć akurat to nie jest produkt pierwszej potrzeby, bo dzieci najwcześniej zaczynają ząbkować w wieku 2 miesięcy, a zwykle między 4 a 6 miesiącem. Gryzak do ząbkowania pokryty pastą łagodzącą podrażnienia może zniwelować ból dziecka w czasie wyrzynania się mlecznych ząbków. Jest to niewątpliwie trudny czas dla dziecka, ale i dla rodziców, dlatego warto próbować dziecku w jakiś sposób ulżyć w bólu.

Jest wiele przydatnych akcesoriów dla maluszka. Warto jeszcze wspomnieć o zabawkach w czarno-białych barwach. W końcu w pierwszych tygodniach życia dziecko właśnie tak widzi świat.

Materiał zewnętrzny