Kocyki tkane

Kocyki tkane

Kocyk jest jednym z najważniejszych akcesoriów w każdym dziecięcym pokoiku. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie wygody i komfortu cieplnego maluchowi. Na rynku można znaleźć wiele kocyków, które różnią się od siebie zarówno materiałem, jak i kolorem. Należy jednak wspomnieć, że najczęściej wybierane kocyki to te, które wykonane są specjalną techniką tkania.

kocyki dziecięce

Jakie można spotkać rodzaje kocyka tkanego?

Pierwszy z nich jest tradycyjny, a mianowicie jest on wykonany z bawełny. Kocyk bawełniany jest najpopularniejszym typem materiału, który stosowany jest do szycia kocyków dla dzieci. Bawełna jest naturalnym materiałem, który jest bardzo przewiewny. Ponadto kocyk tkany wykonany z bawełny będzie bardzo delikatny oraz miękki, dzięki czemu sen dziecka będzie spokojny i głęboki. Jak wiadomo, skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego też bawełna będzie idealnym materiałem, która naprawdę rzadko uczula delikatną skórę.

kocyki dla niemowlaków

Kocyk bawełniany tkany dla niemowlaka ma to do siebie, że im większa gramatura to jest on bardziej przyjemny w dotyku oraz zapewnia większy komfort cieplny dla dziecka. Splot kocyka bawełnianego jest w miarę luźny oraz wytrzymały. Czołowym producentem, który zajmuje się produkcją kocyków bawełnianych, jest My Memi.

Na rynku można spotkać się również z kocykami tkanymi, wykonanymi ze specjalnej tkaniny bambusowej. Produkowana jest ona z rozmiażdżonych pędów bambusa, które następnie poddawane są specjalnej obróbce termicznej. Tkanina, która wykonana jest z włókna bambusowego, ma doskonałe właściwości higroskopijne. W skrócie oznacza to, że tkanina bardzo dobrze pochłania wodę i szybko wysycha.

Kocyki bambusowe, ze względu na swoją delikatną i przewiewną teksturę polecane są przede wszystkim na miesiące letnie, kiedy dziecko nie będzie potrzebowało dodatkowego otulenia przez ciepły kocyk. Kocyki bambusowe w sposób doskonały regulują temperaturę, w jakiej śpi dziecko. W sklepach można znaleźć przede wszystkim kocyki bambusowe, o delikatnej i cienkiej strukturze, natomiast pojawia się coraz więcej kocyków, które wykonane są z grubszej tkaniny bambusowej, które mogą być używane również na chłodniejsze dni. Jednym z producentów, który specjalizuje się w sprzedaży kocyków bambusowych, jest Lulujo oraz My Memi.

kocyki dla dzieci

Dlaczego kocyki tkane bambusowe są najczęściej wybierane przez rodziców?

Kocyki bambusowe są świetnym rozwiązaniem na sezon wiosenny i letni, natomiast mogą świetnie nadać się również na zimniejsze miesiące. Tkanina bambusowa jest naturalna i hipoalergiczna, dzięki czemu skóra dziecka nie będzie narażona na sztuczne materiały.

Dodatkowo rodzice decydują się na wybór kocyków bambusowych, ze względu na ich lekkość oraz uniwersalne zastosowanie, ponieważ mogą zostać one wykorzystane jako prześcieradło lub ręcznik do owijania po kąpieli.

kocyki tkane

Kocyk bambusowy jest bardzo miękki w dotyku i chroni dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo kocyki tkane bambusowe są dużo trwalsze niż tkaniny bawełniane. Nie niszczą się przy intensywnym użytkowaniu. Kocyki bambusowe są również przyjazne dla środowiska naturalnego.

Materiał Partnera