Brak komentarzy

Bujaczek – niezastąpiony by uspokoić i wyciszyć malucha

Zabawki dla dzieci pochłaniają ich czas i sprawiają im przy tym ogromną frajdę. Są jednak czasem takie dni, gdzie zabawa nie pomaga a maluch bez końca absorbuje swoich rodziców będąc przy tym marudny. Zarówno mama jak i tata potrzebują czasami chwili dla siebie – by zająć się domem, ugotować obiad czy po prostu odpocząć. W sytuacji gdy dziecko ma wyjątkowy zły humor, wygospodarowanie takiej chwili często graniczy z cudem. Mało tego, maluch często domaga się by nosić go na rękach a to po jakimś czasie, szczególnie dla młodej mamy może okazać się bardzo uciążliwe. W takiej sytuacji warto zadbać o rozrywkę dla malucha, która zajmie go przez chwilę a zarazem wyciszy i uspokoi. Mowa oczywiście o bujaczku dla dzieci.

Czym kierować się przy zakupie bujaczka dla naszego brzdąca?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli huśtawek, dzięki którym nasz brzdąc może odpocząć, zrelaksować się i ukoić swoje nerwy. Wybierając ten odpowiedni warto jednak upewnić się, że jest on bezpieczny dla naszej pociechy. Najważniejsze jest to, by posiadał pasy, które zapięte uchronią malca przed upadkiem. Naszą uwagę powinny również przykuć funkcje bujaczka – oczywiście, im jest ich więcej tym lepiej dla dziecka. W sklepach dostępne są modele z wibracjami, zabawkami czy melodyjkami. Wszystko to ma umilić naszemu brzdącowi czas spędzony na huśtawce. Dobrze by było, gdyby bujaczek świetnie prezentował się pod względem wizualnym i był dodatkową atrakcją wzrokową dla naszego szkraba. Zakup bujaczka powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie – musi on spełniać nasze wymagania pod każdym względem.

Co do użytkowania,zasady są bardzo proste – maluch musi być w nim bezpieczny. Na samym początku trzeba zwrócić uwagę czy nasz brzdąc ma odpowiednio zapięte pasy. Poza tym bujaczek trzeba ustawiać w zasięgu naszego wzroku by móc stale obserwować naszą pociechę. Jeśli widzimy, że maluch staje się śpiący, warto włączyć mu melodyjkę bądź kołysankę, dzięki której z pewnością szybko pogrąży się we śnie.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/