Brak komentarzy

Co zrobić, gdy dziecko chce mieć psa lub kota?

Z pewnością w życiu każdego malucha przychodzi taki okres, kiedy zaczyna wyjątkowo przejawiać zainteresowania zwierzętami i próbuje namówić rodziców na własnego pupila. Chciałby mieć swoje własne zwierzątko, które otoczyłby opieką i troską. Prawda jest jednak taka, że maluch nie jest w stanie w wystarczający sposób zająć się żywym psem lub kotem i cała odpowiedzialność opieki nad zwierzakiem ląduje na barkach rodziców.

Z tego właśnie względu często nie ulegają oni prośbom swoich dzieci i marzenie maluchów zostaje niespełnione. W dzisiejszych czasach, gdzie wybór zabawek dla dzieci jest tak ogromny, warto pomyśleć o zakupie interaktywnego zwierzaka dla naszego brzdąca. To świetna alternatywa dla żywych psów bądź kotów. Dzisiaj zdradzamy, dlaczego warto kupić dziecku taki właśnie substytut prawdziwego pupila.

Zalety interaktywnych zwierzaków

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że interaktywny zwierzak nie wymaga poświęcenia tyle uwagi i opieki co żywe zwierzę. Nie trzeba więc dopilnować by wyszedł na spacer, został nakarmiony czy zawieziony do weterynarza. Interaktywny pupil w odróżnieniu od tego realnego nie hałasuje i nie niszczy mebli. Pozwala natomiast dziecku na świetną zabawę – łudząco podobny wygląd a często także i zachowanie zwierzaka sprawia, że maluch może poczuć się jak właściciel żywego psa bądź kota. Interaktywne zwierzę wchodzi w reakcję z maluchem i wykonuje jego polecenia.

Poza tym tego typu zabawki mogą nauczyć dziecka odpowiedzialności i empatii. Warto jednak pamiętać, że interaktywne zwierze ciągle pozostaje zabawką które nie czuje bólu, nie tęskni i nie wymaga uwagi. Warto więc obserwować szkraba i zobaczyć, jak traktuje swojego interaktywnego przyjaciela. Jeśli coś nam się nie spodoba – pokażmy mu właściwe wzorce. Może to być dobry trening przed opieką nad prawdziwym, żywym pupilem.

Interaktywne zwierzątko to także doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które mają alergię na sierść. Jak wiadomo, żywe zwierzęta gubią jej bardzo dużo i z pewnością nasz maluch odczułby to dość dotkliwie.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/