Brak komentarzy

Czym jest znikopis i czy warto kupić go dziecku?

Dzieciaki uwielbiają zabawki. Nic więc dziwnego że każda wizyta w sklepie z tego typu gadżetami zazwyczaj kończy się nowym zakupem. Maluchy o duszy artysty uwielbiają malować, bazgrolić, rysować i często brudzić przy tym stół, ściany i samych siebie. By móc pozwolić brzdącowi w pełni cieszyć się dzieciństwem warto sprawić mu zabawki, które w żaden sposób nie będą go ograniczać. Jedną z nich bez wątpienia może być znikopis. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czym właściwie jest i jakie zalety niesie ze sobą jego użytkowanie.

Dlaczego warto kupić dziecku znikopis?

Znikopis to nic innego jak magiczny długopis, którym maluchy mogą rysować na specjalnej tablicy. Znikopis nie zostawi śladu w żadnym innym miejscu, co na pewno jest sporą zaletą dla rodziców, którzy często boją się, że dzieciaki podczas zabawy w malarza zrobią bałagan w mieszkaniu i ubrudzą wszystko, co znajduje się wokół nich.

By zmazać tablicę wystarczy przesunąć po niej odpowiednim suwakiem. Kolejną zaletą jest to, że znikopis przyczepiony jest do tablicy za pomocą sznurka. Dzięki temu nie zginie on w stosie innych zabawek. Jeśli chodzi o wady, na pewno można wymienić tu ubogą kolorystykę, szczególnie w najtańszych wersjach. Zabawką mogą bawić się maluchy od 3 roku życia.

Wybór tego typu produktów w sklepach z zabawkami jest naprawdę szeroki. Na samym początku trzeba się jednak zastanowić jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na taki zakup. Tańsze znikopisy jak już wcześniej zostało wspomniane, najczęściej rysują tylko na czarno, nieco droższe posiadają już nieco bardziej urozmaiconą kolorystę.

Dostępne są również zestawy, które zawierają stempelki – z pewnością urozmaiciły by one dziecku zabawę. Można również wybierać pośród rozmiarów – do wyboru są zarówno mniejsze tablice, które doskonale sprawdzą się w podróży jak i większe do codziennej zabawy w domu. W przypadku gdy maluch ma swojego ulubionego bajkowego bohatera warto poszukać znikopisu właśnie z jego motywem – takie również są dostępne.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie http://marzeniedzieci.pl/znikopis-lepsza-alternatywa-zwyklych-mazakow/