Brak komentarzy

Czym są podkłady poporodowe?

Kobiety, które przygotowują się do porodu na pewno wiedzą na wiele miesięcy przed nim, co powinny mieć w swoje torbie podręcznej. Podkłady poporodowe to jedne z tych ważniejszych rzeczy, które powinny się tam znaleźć.

Podkłady poporodowe – co to jest?

Na rynku istnieją dwa rodzaje podkładów poporodowych i oba są kobietom bardzo potrzebne:
• podkłady w formie dużych podpasek,
• podkłady jako ochrona na łóżko.

Zaraz po narodzinach dziecka – bez względu na to, czy poród był naturalny, czy też nie – kobiecie będzie potrzebny podkład w formie bardzo dużej podpaski. Jest wypełniona odpowiednią, bardzo chłonną włókniną podpaska, która wydaje się wyglądem przypominać troszkę węższy pampers. Nie jest to opis na wyrost – takie podkłady właśnie ratują kobietę przed kilkudniowym, zwiększonym upływem krwi.

Drugim rodzajem są podkłady poporodowe używane do ochrony łóżka przed zabrudzeniem. Najlepiej, żeby mieć ze sobą kilka sztuk już w szpitalu – po to, aby zapewnić sobie lepszy komfort podczas leżenia. W domu oczywiście przez jakiś czas też się jeszcze przydadzą, dlatego wskazany jest zakup odrobinę większego zapasu. Tego rodzaju podkłady są zwykle wielkości 50 na 50 cm i posiadają kształt kwadratu. Zwykle składają się z kilku warstw folii, na którą nałożona jest cieniutka, chłonna włóknina.

Podkłady poporodowe – koszt i miejsce zakupu

Akcesoria tego typu są bardzo łatwo dostępne, a producenci proponują kilka rodzajów i wielkości podkładów poporodowych, dlatego nie trudno jest znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Zwykle paczka 10 podkładów pierwszego typu kosztuje około 4 zł, a jeśli zdecydujemy się na więcej, cena jednostkowa jeszcze spadnie. Podkłady poporodowe w formie ochrony na łóżko też nie posiadają wygórowanej ceny – zwykle jest to 50 gr za sztukę, ewentualnie 1 zł. Warto zaopatrzyć się w oba rodzaje podkładów dla własnego komfortu podczas połogu.

Wszelkie potrzebne rzeczy do porodu zakupimy w aptekach lub przez Internet. Warto podkreślić, że mimo niskich cen tych produktów w Internecie ceny te będą jeszcze niższe, niż w sklepach stacjonarnych. Trzeba jednak pamiętać o czasie na wysyłkę, a nie zawsze ten czas oczekiwania jest nam na rękę.

Część szpitali deklaruje, że w wyprawce dla przyszłej mamy i dziecka zapewni obecność opisywanych podkładów, dzięki czemu maleje nam lista potrzebnych do kupienia rzeczy. Koszt jednostkowy wszystkich potrzebnych elementów jest dosyć niski, ale wraz ze wzrostem ich ilości może się okazać, że mimo wszystko trochę nadszarpnie to nasz budżet. W Internecie często można spotkać interesujące boksy, w których teoretycznie znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne w szpitalu i chwilę po. Warto przyjrzeć się wszystkim dostępnym opcjom po to, aby poczuć, że zrobiliśmy wszystko, aby poród przebiegł w spokojnej atmosferze. To jedyny taki czas, którego powtórzyć się z tym samym dzieckiem nie da, więc musimy się po prostu.