Brak komentarzy

Jakie zabawki interaktywne dla niemowlaka będą najlepsze?

Dziecko od pierwszych chwil swojego życia jest ciekawe otaczającego go świata. By mu to umożliwić warto zakupić odpowiednie zabawki interaktywne, dzięki którym będzie mógł nie tylko uczyć się nowych rzeczy ale także przyjemnie i aktywnie spędzać czas. Niemowlę, ze względu na to, że nie potrafi ani chodzić, ani siedzieć ma dość ograniczone pole, jeśli chodzi o zabawę. Z tego właśnie względu, zabawki dla dzieci w tym wieku muszą być odpowiednio do nich dostosowane aby spełniały swoje funkcje. Największym uznaniem wśród zabawek dla najmłodszych cieszą się zabawki interaktywne.

Zabawki dla dzieci – gwarantują rozrywkę ale i uczą malucha

Jedną z zabawek interaktywnych jest karuzela, którą przymocowuje się do wezgłowia łóżeczka. Dzięki temu dziecko ma do niej komfortowy dostęp i bez problemu może obserwować zabawkę i jej elementy jak również słuchać wydawanych przez nią dźwięków. Większość karuzel do łóżeczka wyposażona jest w pozytywkę. Melodia, którą można włączyć, może okazać się pomocna chociażby podczas usypiania dziecka. Karuzela interaktywna składa się najczęściej z grzechotek, kolorowych kształtów, zwierzątek itp. Często także posiada elementy świetlne, które są dodatkową atrakcją wzrokową dla malucha.

Przydatną rzeczą, wspierającą rozwój malucha jest również mata interaktywna. Dziecko może na niej odpoczywać, jak również bawić się, dotykając i poznając nowe kształty. Różnorakie kolory i zabawki składające się na matę, dodatkowo przykuwają uwagę dziecka i zachęcają go do poznawania nowych rzeczy. Mata wykonana jest zazwyczaj z miękkich i delikatnych tkanin, które są w pełni bezpieczne dla malucha.

Jeśli dziecko zaczyna stawiać swoje pierwszy kroki przyda mu się bez wątpienia chodzik interaktywny. To nie tylko zabawka, wspomagająca dziecko w nauce chodzenia ale także oferująca mu mnóstwo sposobów na ciekawą zabawę. Podobnie jak w przypadku karuzeli czy maty, chodzik daje możliwość dziecku odsłuchiwania różnych dźwięków czy obserwowania kolorowych i ciekawych elementów. Poza tym przyczynia się do rozwoju malucha na wielu płaszczyznach.