Brak komentarzy

Karuzela do łóżeczka – czy warto kupić dziecku?

Karuzela do łóżeczka to jedna z podstawowych zabawek dla dziecka, którą większość rodziców kupuje swoim pociechom. Mimo iż nie jest to niezbędny element w pokoju malucha, to ma bardzo pozytywny wpływ na jego rozwój. Szkrab, który dopiero poznaje otaczający go świat, z pewnością zainteresuje się wiszącą nad jego łóżkiem kolorową karuzelą. Tym bardziej że posiadają one szereg ciekawych funkcji. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de ich wybór jest ogromny. Możemy spotkać się z karuzelami pluszowymi, plastikowymi, a także działającymi na pilota. Istnieją również modele z lampką czy projektorem.

Co daje karuzela nad łóżeczko i na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Karuzela do łóżeczka ma działanie uspokajające i doskonale rozwija percepcję słuchową i wzrokową szkraba. Zanim jednak zdecydujemy się wybrać odpowiednią zabawkę dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dobrze by było, gdyby wyróżniała się ona ciekawą i dość intensywną kolorystyką. Gdy barwy są zbyt mało wyraziste, zabawka niestety nie będzie spełniała swojej funkcji.

Równie ważna jest ilość zabawek, przymocowana do karuzeli. Nie może być ich za dużo, ponieważ mogą zbytnio rozpraszać dziecko. Warto również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są zabawki. Najczęściej są one plastikowe bądź pluszowe. Pierwsza opcja jest zdecydowanie korzystniejsza, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Pluszowe elementy z kolei łatwo jest zabrudzić, jednak po jakimś czasie brzdące mogą używać ich jako maskotki do zabawy. Ważne, by zabawki były też różnorodne – tym samym bardziej przykują uwagę maluszka.

Karuzela nad łóżeczko powinna mieć także wbudowaną pozytywkę. Z zabawki może wydobywać się odgłos szumu fal, lasu czy kołysanki. Możliwości jest naprawdę wiele. Efekty dźwiękowe uspokajają brzdąca i z pewnością ułatwią mu zasypianie. W sklepach znajdziemy pozytywki działające na baterie lub te nakręcane.