Brak komentarzy

Klocki LEGO czy COBI – co wybrać?

Dzieciaki uwielbiają bawić się klockami. I bardzo dobrze bo taka forma rozrywki pozytywnie wpływa na rozwój naszego malucha. Przede wszystkim to doskonała okazja do ćwiczenia zdolności manualnych. Dodatkowo brzdąc swoją wyobraźnię, kreatywność, uczy się logicznego myślenia oraz ćwiczy koncentrację. Najlepsza zabawa to taka, która oprócz solidnej porcji rozrywki daje również dziecku możliwość do rozwijania swoich umiejętności.

Sklepy oferujące zabawki dla dzieci jak chociażby https://malesmyki wypełnione są po brzegi różnego rodzaju klockami. Najpopularniejszymi i najchętniej kupowanymi są oczywiście klocki Lego – nie każdy jednak może sobie pozwolić na ich zakup głównie ze względu na wysoką cenę. Na szczęście istnieją tańsze zamienniki uwielbianych przez maluchów klocków. W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy zabawki polskiego producenta COBI.

Co przemawia na korzyść klocków COBI?

Początkowo klocki marki COBI nie cieszyły się zbyt wielką sympatią, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Głównym powodem takiego stanu rzeczy był słabej jakości plastik jak również niezbyt starannie dopracowane łączenia.

W dzisiejszych czasach do jakości wykonania klocków marki COBI nie można mieć zastrzeżeń. Polski producent wypuścił na rynek klocki, które nieco różnią się kolorystyką od popularnych LEGO. Również postacie bardziej podobne są do ludzi pod względem wizualnym. Najważniejszym czynnikiem, który powinien skłonić nas do zakupu zabawek producenta COBI to bez wątpienia cena. Podczas gdy za zestaw klocków LEGO musimy zapłacić około 250 zł, taka sama bądź podobna liczba elementów i taki sam pojazd w przypadku polskiego producenta kosztuje jedynie 90 zł. Jak więc widać, pod tym względem znacznie korzystniej wypada firma COBI.

Fakt, że zestawy COBI zazwyczaj tworzone są z większej ilości elementów niż ma to miejsce w przypadku klocków LEGO, dla niektórych może być zaletą a dla niektórych wadą. Jeśli jednak często kupujemy swoim pociechom tego typu zabawki, warto wybrać nieco tańszą alternatywę, która pod względem jakości niczym nie ustępuje klockom LEGO.