Brak komentarzy

Nauka anatomii – jak przekonać do niej dziecko?

Nauka przez zabawę to najprzyjemniejszy sposób dla dziecka na pogłębianie swojej wiedzy. Często szkrab jest tak zafascynowany, że nie zauważa samego procesu nauki. Szybciej zapamiętuje pewne informacje i je przetwarza. Warto więc łączyć przyjemne z pożytecznym i tym samym poszerzać zasób wiedzy naszego brzdąca.

Z anatomią ludzkiego ciała powinniśmy zaznajomić dziecko tak szybko, jak tylko to możliwe. Na początku wiedza z tego zakresu u malucha ogranicza się do wskazania takich części ciała jak oko, ucho czy nos. Z biegiem czasu warto jednak uczyć maluszka nowych pojęć i tłumaczyć mu, jak funkcjonują i jaką pełnią funkcję w organizmie. Zabawki dla dzieci są dzisiaj na tyle różnorodne, że z pewnością znajdziemy coś, dzięki czemu brzdąc będzie miał okazję poznać ludzie ciało.

Jakie zabawki przydadzą się w nauce anatomii?

Na pewno warto pomyśleć o kupnie gry edukacyjnej. Ciekawą propozycją jest chociażby gra o nazwie Ciało ludzkie dla najmłodszych. W skład zestawu wchodzą warstwowe puzzle oraz plakat, objaśniający działanie i funkcje poszczególnych narządów. Znajdziemy w nim zarówno wizerunek chłopca jak i dziewczynki. Brzdąc układa kolejne warstwy układanki i tym sposobem poznaje ludzkie organy, szkielet oraz ciało. Gra przeznaczona jest dla maluchów od 4 roku życia.

Świetnym sposobem na rozpoczęcie przygody z nauką ludzkiego ciała są puzzle anatomiczne. To także doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności. Puzzle sprzyjają koncentracji, ćwiczą ruchy palców jak również wymagają skupienia oraz precyzji. Poza tym to doskonała rozrywka dla maluchów, które po złożeniu obrazka będą mogły dodatkowo poznać nieco anatomię człowieka.

Maluch na pewno ucieszy się także z kolorowego gluta. Jest to substancja o konsystencji galaretki, która nie brudzi a zawiera w sobie poszczególne części ciała. Można w niej znaleźć chociażby oko, palec bądź ucho. Nie jest to drogi wydatek bo gadżet tego typu to koszt około 4 zł. To dobry sposób na urozmaicenie zabawy i zaskoczenie dziecka czymś nowym.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/