Brak komentarzy

Nauka chodzenia – jak zachęcić do niej dziecko?

Maluchy często mają obawy przed nauką chodzenia. Nic dziwnego, bo sam jej początek może z pewnością okaże się dla dziecka pasmem porażek w postaci ciągłych, czasami także bolesnych upadków. Rodzice z upragnieniem czekają na moment, aż ich brzdąc zacznie stawiać pierwsze kroki i tym samym nie będą zmuszeni do ciągłego noszenia malca na rękach. Warto jednak bacznie obserwować brzdąca i wspierać go w nauce chodzenia, chociażby poprzez dobór odpowiednich zabawek dla dzieci. W sklepach można znaleźć szeroką ofertę pchaczy, ciągaczy czy jeździków – użytkowanie każdego z nich niesie ze sobą szereg zalet i z pewnością przysporzy dziecku ogromną frajdę. Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto kupować maluchowi tego typu gadżety i w jak wybrać te najlepsze.

Zabawki, które pomogą dziecku postawić pierwszy krok

Na samym początku należy wspomnieć, by unikać chodzików, które nadal cieszą się sporą popularnością. Zamiast pomóc mogą tylko zaszkodzić dziecku. Zabudowane chodziki powodują kształtowanie nieprawidłowej postawy ciała jak również utrwalają w dziecku nawyk nieodpowiedniego ustawiania stóp w trakcie stawiania pierwszych kroków – jednomyślnie twierdzi tak wielu specjalistów, w tym również fizjoterapeuci.

Jeśli chcemy wesprzeć malca podczas nauki chodzenia a dodatkowo zagwarantować mu porcję rozrywki warto sięgnąć po pchacze, które często pełnią również funkcję edukacyjną. Oprócz tego ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową dziecka. Dzięki dodatkowemu podparciu nauka chodzenia będzie dla brzdąca znacznie przyjemniejsza.

Dobrym rozwiązaniem są również jeździki i ciągacze. Te pierwsze to doskonała okazja do wzmocnienia mięśni u naszego malucha bo musi on ciągle pracować nóżkami. Jeśli chodzi o ciągacze, świetnie sprawdzą się w przypadku szkrabów, które same stawiają już pierwsze kroki. Ciągacze można zabrać na spacer i tym samym urozmaicić mu nieco czas spędzony na świeżym powietrzu.

Zabawki tego typu powinny być solidne, trwałe i przede wszystkim bezpieczne dla naszego dziecka. Najważniejsze jest to, by zwrócić uwagę na materiały z jakich zostały one wykonane.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/