Jaki plecak wybrać do pierwszej klasy?

Jaki plecak wybrać do pierwszej klasy?

Plecak do pierwszej klasy nie tylko powinien cieszyć oko, ale także dbać o prawidłową postawę dziecka. Czym powinien charakteryzować się tornister dla pierwszoklasisty? Sprawdź, jak wybrać plecak szkolny dla chłopca lub dziewczynki i zatroszcz się o rozwój małego ucznia już od pierwszych dni września.

Plecak do pierwszej klasy – najważniejsze cechy

Rozpoczęcie szkoły i pójście do pierwszej klasy to duże wydarzenie w życiu każdego siedmiolatka. Nic dziwnego – maluch nie tylko zmieni swoje dotychczasowe otoczenie, ale także zacznie uczyć się nowych rzeczy. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego warto zadbać o wszystkie niezbędne akcesoria, w tym o odpowiedni plecak. Podczas poszukiwań idealnego modelu zwróć przede wszystkim uwagę na:

  • wagę plecaka – powinien być lekki, nie obciążać kręgosłupa oraz nie powodować garbienia się;
  • rozmiar konstrukcji – u pierwszoklasisty sprawdzi się model o pojemności 10 litrów;
  • wymiary elementów – górna część akcesorium powinna znajdować się na wysokości ramion, a dolna w obrębie kości miednicznej;
  • użyty materiał – wybierz model, który wykonano z wytrzymałej i wodoodpornej tkaniny.

Co jeszcze jest istotne podczas poszukiwania plecaka szkolnego do pierwszej klasy? Sporą rolę odgrywają szelki, których długość powinna być regulowana, a grubość dostosowana do postury dziecka. Muszą być miękkie i zapewniać komfort w każdych warunkach. Oprócz tego zwróć uwagę na ilość przegródek w wypatrzonym modelu – im ich więcej, tym lepiej. Dzięki nim pierwszoklasista w kilka chwil uporządkuje i zorganizuje wnętrze akcesorium.

Poszukujesz plecaka szkolnego do pierwszej klasy? W sklepie 5.10.15. bez problemu zakupisz model, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale także zachwyci pierwszoklasistę wyglądem. Sprawdź szczegóły oferty: https://www.51015kids.eu/dziecko/akcesoria-dzieciece/do-przedszkola-lub-do-szkoly/plecaki

Jaki plecak do pierwszej klasy? Zgodny z upodobaniami dziecka!

Plecak dla pierwszoklasisty powinien być praktyczny i jednocześnie spełniać wszystkie wymagania małego ucznia. W sklepach bez problemu znajdziesz modele z popularnymi postaciami z kreskówek czy animacji, a także uniwersalne egzemplarze, które sprawdzą się także w przypadku starszych dzieci.

  • Plecak dla dziewczynki do 1 klasy

Co wybrać dla dziewczynki, która idzie do pierwszej klasy? Postaw na plecak, który będzie łączył w sobie świat magii i czarów – w ostatnich latach panuje moda na printy z jednorożcami. Oczywiście ogromną popularnością cieszą się także różnorakie motywy zwierzęce. Koty, psy, lamy czy zajączki dodadzą dziecku odrobiny uroku, a utrzymane w pastelowej kolorystyce będą cieszyć przez długie lata.

  • Plecak dla chłopca do pierwszej klasy

Jeżeli szukasz plecaka dla chłopca rozpoczynającego za kilka tygodni pierwszą klasę, wybierz model w odcieniach zieleni i granatu. Wśród najczęściej wybieranych motywów można wskazać moro, dinozaury oraz piłkę nożną, jednak na popularności zyskują printy nawiązujące do ulubionych gier komputerowych. Jeżeli zależy Ci na uniwersalnym plecaku dla pierwszoklasisty, postaw na egzemplarz ozdobiony nadrukiem niewielkich figur geometrycznych.

Pamiętaj – plecak do pierwszej klasy musi być praktyczny i estetyczny. Powinien jednocześnie dbać o rozwój dziecka, zapewniać mu komfort oraz zachwycać wyglądem. Boisz się, że nie sprostasz wymaganiom swojej pociechy? Zabierz ją na zakupy i wspólnie zadecydujcie, który plecak spełni wszystkie stawiane oczekiwania.

Materiał zewnętrzny