Jaki prezent na chrzest powinni wybrać rodzice chrzestni?

Jaki prezent na chrzest powinni wybrać rodzice chrzestni?

Rodzice chrzestni to osoby, które są wyjątkowo ważne zarówno w czasie samej uroczystości chrztu świętego, jak i w czasie całego życia religijnego dziecka. Odpalanie gromnicy od kościelnego paschału to symboliczny początek chrześcijańskiej drogi, a chrzestni zobowiązują się do bycia przewodnikami w tej podróży. Jednym z wielu wyborów, przed którymi stają rodzice chrzestni, jest wybór prezentu na chrzest.

Szatka i świeca

Szatka i świeca to tradycyjnie elementy ceremonii, którymi zajmują się właśnie rodzice chrzestni. Matka chrzestna zwyczajowo zajmuje się zakupem szatki, a ojciec chrzestny – świecy. Ze względu na to, że szatka jest w późniejszym czasie wieloletnią pamiątką, a gromnica uczestniczy we wszystkich najważniejszych wydarzeniach religijnych w życiu dziecka, warto przywiązać szczególną uwagę do tych prezentów na chrzest. Często rodzice ze względów praktycznych odchodzą od tej tradycji i sami kupują szatkę i świecę na chrzest – często są one dostępne w praktycznych i jednolitych zestawach, dzięki czemu cała oprawa chrztu jest elegancka i estetyczna. W tej sytuacji, rodzice chrzestni mają większe pole manewru – prezenty na chrzest to wyjątkowo szeroka i różnorodna kategoria, więc każdy ma możliwość znalezienia upominku, który będzie najbardziej dostosowany do maluszka.

świeca na chrzest

Medalik

Medalik jest popularnym prezentem, który jest wręczany przez najbliższych członków rodziny. Ze względu na jego charakter, warto zadabać o to, aby medalik był wykonany z najwyższej jakości materiałów. Złoto lub srebro to tworzywa, które charakteryzują się wysoką trwałością i nie tracą swojego blasku przez długie lata użytkowania. Ze wzgledu na aktywny tryb życia dzieci, noszony przez nie medalik powinien być szczególnie odporny na czynniki zewnętrzne. Ciekawą formą urozmaicenia tego tradycyjnego prezentu jest wykonanie personalizowanego grawerunku na zawieszcze, dzięki czemu upominek nabierze indywidualnego charakteru. Delikatne i subtelne urozmaicenia, takie jak inicjały dziecka, czy data uroczystości sprawiają, że prezenty na chrzest nabierają wyjątkowej formy. Na stronie https://alechrzest.pl/ znajdą państwo szeroki wybór medalików w gotowych zestawach prezentowych z prostą i intuicyjną możliwością personalizacji.

medalik

Tabliczki pamiątkowe

Częstym rozwiązaniem przy wyborze prezentu na chrzest jest tabliczka z personalizacją. Jest to świetny pomysł, ze względu na możliwość pełnego dopasowania prezentu do maluszka. Na tabliczce warto umieścić zdjęcie dziecka, imię i nazwisko, oraz własny tekst – może być to cytat z pisma świętego, życzenia, czy data uroczystości. Ze względu na wysoką trwałość materiału i jakość wykonania, tabliczka jest długoletnią i uniwersalną pamiątką, którą można oprawić w ramkę, włożyć do albumu, czy po prostu schować w bezpieczne miejsce.

Szeroki wybór wyjątkowych prezentów na chrzest znajdą państwo na stronie https://alechrzest.pl/

Materiał zewnętrzny