Brak komentarzy

Rola muzyki w życiu malucha i zabawki, które stymulują jego słuch

Muzyka obecna jest w życiu każdego człowieka w mniejszym bądź większym stopniu. Mamy z nią styczność praktycznie każdego dnia – słuchamy radia, oglądamy kanały muzyczne czy chociażby odtwarzamy swoje ulubione piosenki na telefonie, zakładamy słuchawki na uszy i delektujemy się melodią. Obecność muzyki jest również ważna w życiu naszych maluchów. Starajmy się więc by dziecko stale miało z nią kontakt – chociażby przez zabawki.

Towarzystwo muzyki przede wszystkim rozwija wyobraźnię maluszka i poprawia jego pamięć. Maluch czuje się zrelaksowany a przyjemna dla jego ucha melodia pomaga mu rozładować stres i emocje. Istnieje nawet przekonanie, że dzieci które od pierwszych dni swojego życia mają kontakt z muzyką szybciej nauczą się pisać i czytać. Takie maluszki również są bardziej odporne na stres.

Jakie zabawki pobudzają słuch dziecka?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, warto sprawić maluszkowi zabawki dla dzieci, które będą stymulowały jego zmysł słuchu. Półki sklepowe uginają się od tego typu gadżetów. Dobrym pomysłem z pewnością będzie zakup zabawkowych instrumentów muzycznych. Maluszkowi na pewno spodoba się kolorowy saksofon, pianinko czy gitara – radości nie będzie końca. Być może uda nam się dzięki temu zakiełkować w dziecku smykałkę do muzyki, która z czasem przerodzi się w życiową pasję. Zabawa instrumentami muzycznymi to świetna okazja do poprawiania rytmu jak również umiejętności równowagi.

W sklepach z zabawkami dostępne są także karuzele, projektory czy maskotki, które wygrywają melodie czy różne dźwięki – to też doskonały sposób na stymulowanie zmysłu słuchu naszego dziecka. Nie można również zapominać o śpiewaniu kołysanek, które nie tylko pobudzają słuch szkraba ale również pomagają mu spokojnie zasnąć, zrelaksować się i wyciszyć po dniu pełnym przygód.

Jak więc widać, muzyka ma znaczący wpływ na rozwój naszego malucha – warto zadbać o to, by była ona obecna w jego życiu już od samego początku.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/