Brak komentarzy

Zabawa w sklep i wszystkie niezbędne gadżety

Wiele czynności, które wykonujemy każdego dnia możemy zamienić w zabawę. Jeśli maluch wyjątkowo chętnie towarzyszy nam podczas zakupów i bacznie obserwuje panie kasjerki warto pomyśleć o tym, by urządzić mu w domu mały sklep. Niezbędne do tego oczywiście okażą się odpowiednie zabawki dla dzieci. Taka forma rozrywki nie tylko spodoba się dzieciakom i sprawi im frajdę ale również czegoś ich nauczy.

Zabawa w sklep to doskonała okazja do tego, by maluch ćwiczył relacje z innymi ludźmi. Oprócz tego to także dobry sposób do rozpoczęcia nauki pierwszych działań matematycznych i liczenia. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka propozycji zabawek, dzięki którym maluchy będą mogły wcielić się w małego sprzedawcę.

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu zabawkowego sklepu?

Jak sklep to musi być i kasa. Wybór tego typu gadżetów w sklepach z zabawkami jest naprawdę spory. Różnią się one od siebie ceną, wyglądem, kolorystyką i oczywiście funkcjami. Można spotkać się z kasami, które mają zamontowaną wagę oraz ladę magnetyczną. Istnieją też modele z mikrofonem czy czytnikiem cen. Ciekawą opcją jest również możliwość wydawania paragonów. Aby wyszedł rachunek, maluch musi użyć odpowiedniego pokrętła.

Nie należy również zapominać o tym, że każda kasa musi posiadać szufladki do przechowywania pieniędzy. Za zakupy można płacić maluchowi drobnymi monetami – na pewno będzie dumny i zadowolony z pierwszych zarobionych pieniędzy. Tego typu zabawki nie powinny sprawić brzdącom trudności w obsłudze.

Sklep musi również zostać wyposażone w odpowiednie produkty, które maluch będzie mógł sprzedawać a klient – kupować. Możemy więc sprezentować dziecku plastikowe owoce, warzywa, puszki, butelki czy pieczywo. Jeśli to nie wystarczy maluchowi, dobrym pomysłem jest również wręczenie mu prawdziwego pożywienia – może to być jabłko, butelka z wodą czy bułka. Warto jednak mieć oko na brzdąca i obserwować jego poczynania z żywnością. W sklepie przyda się również zabawkowy koszyk czy wózek,

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://zabawadziecka.pl/zabawa-w-sklep-nauka-liczenia-i-frajda-dla-malucha/