Brak komentarzy

Zabawki dla dziecka z kulinarną pasją

Maluchy już podczas zabawy przejawiają swoje pierwsze zainteresowania. Fani motoryzacji chętnie będą sięgać po samochody, brzdące o duszy artysty wybiorą malowanki, kredki czy farby a dzieciaki z duchem sportowym z przyjemnością będą biegać po boisku za piłką. Z tego właśnie względu warto obserwować swojego szkraba i wychwycić, co lubi najbardziej. Od najmłodszych lat dobrze rozwijać zainteresowania i upodobania malucha które później mogą okazać się jego życiową pasją. Jak wspierać dziecko o kulinarnym zacięciu? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zabawki dla dzieci, które na pewno przypadną mu do gustu.

Jak wyposażyć kuchnię naszego brzdąca?

W kuchni naszego brzdąca nie może braknąć zabawkowych i kolorowych łyżek, widelców, noży, garnków i patelni. Przydadzą się także odpowiednie akcesoria kuchenne jak np. pojemniczki na przyprawy lub foremki do pieczenia. Warto również kupić szkrabowi tłuczek do mięsa, trzepaczkę czy wałek. Wszystko po to, by kuchnia brzdąca była jak najbardziej autentyczna i stale zachęcała go do zabawy.

Kolejnym i chyba najistotniejszym elementem jest kolorowa kuchenka na której maluch będzie mógł ‘gotować’ swoje pierwsze potrawy. Jeśli nie chcemy osobno kompletować narzędzi i kuchenki możemy po prostu kupić gotową kuchnię, która niczym nie odbiega od tej, po której najczęściej krzątają się dorośli. Niektóre kuchenki wydają odpowiednie dźwięki podczas gotowania czy też posiadają efekty świetlne. Kurkami spokojnie można przekręcać i wczuć się w rolę małego kucharza.

Zabawa w szefa kuchni to nie tylko dla dziecka ogromna frajda ale także możliwość do nabycia cennej wiedzy. Warto sprawić takie zabawki najmłodszym brzdącom i w ten sposób uczyć ich nazw warzyw, owoców czy innych produktów. Poza tym taka forma rozrywki to także doskonała okazja do przekazania dziecku prawidłowych wzorców żywieniowych, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.

Rozwijajmy pasje i przekazujmy wiedzę swoim dzieciom właśnie poprzez zabawę – to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/