Brak komentarzy

Zabawki do kąpieli – co wybrać?

Dla wielu dzieci kąpiel to straszne przeżycie – bronią się przed nią nogami i rękami, często manifestując to płaczem i krzykiem. W takim wypadku nie tylko dla maluchów wyprawa do wanny jest prawdziwą udręką – cierpią na tym również rodzice, którzy skazani są na marudzenie i opory swojego brzdąca. Jeśli zadbamy o odpowiednią atmosferę podczas kąpieli a do wanny zabierzemy ciekawe zabawki dla dzieci, może okazać się, że wkrótce maluch sam będzie dopominał się o pełną wrażeń i rozrywki kąpiel. W dzisiejszych czasach, gdzie wybór zabawek jest tak ogromny, nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem czegoś, co umili maluchowi czas podczas codziennego mycia. Dzisiaj podpowiadamy, które zabawki dla dzieci sprawdzają się podczas kąpieli najlepiej.

Jakie zabawki zaciekawią dziecko podczas kąpieli?

W wannie wypełnionej wodą na pewno nie może zabraknąć pływających, gumowych kaczuszek, żabek czy statków. Ta pozornie prosta i nieskomplikowana w użyciu zabawka z pewnością sprawi frajdę naszym maluchom i odwróci ich uwagę od innych, nieprzyjemnych dla niego doznań podczas kąpieli. Ich wybór w sklepach z zabawkami jest ogromny, ceny także nie są wysokie więc po zakupie nasz portfel zbytnio na tym nie ucierpi.

Podczas kąpieli świetna sprawdzą się także różnego rodzaju zabawki na przyssawki. I tutaj znowu mamy do czynienia z całym zwierzyńcem – przyczepiać możemy kaczki, żabki, rybki czy koniki wodne. Oprócz tego, że maluch z pewnością będzie próbował oderwać zwierzaki, możemy pobawić się z nim także w odgadywane nazw poszczególnych zwierząt – zawsze warto łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli naukę i zabawę w jednym.

Dla małego artysty dobrym rozwiązaniem będzie zakup kredek do kąpieli. Jeśli nasz brzdąc lubi rysować będzie mógł przenieść swoją ulubioną zabawę także do wody. Obrazki może tworzyć praktycznie w każdym miejscu – na wannie, kafelkach czy nawet na własnym ciele. Ze względu na to, że kredki bardzo łatwo się zmywają nie musimy martwić się o to, że maluch w trakcie zabawy coś nam zniszczy i możemy pozwolić mu cieszyć się beztroską kąpielą.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/