Brak komentarzy

Zabawki zdalnie sterowane – ogromna frajda dla malucha

Każdy mały chłopiec z pewnością marzy w dzieciństwie o zdalnie sterowanym samochodzie. Mimo, że dzieciaki mają ogrom zabawek, mali fani motoryzacji chcą mieć całą kolekcję autek i resoraków. O ile miniaturowe samochodziki nie kosztują zbyt wiele i można sobie pozwolić na zakup kilku czy nawet kilkunastu sztuk, o tyle zdalnie sterowany samochód wymaga już większej kwoty pieniędzy.

Wielu z nas wydaje się, że tego typu zabawki są skomplikowane w obsłudze i przeznaczone tylko i wyłącznie dla starszych dzieciaków. Tymczasem zdalnie sterowanymi samochodami mogą bawić się nawet najmłodsze brzdące. Będzie to dla nich nie tylko ogromną frajdą ale również okazją do rozwijania swoich umiejętności.

Jakie korzyści niosą ze sobą zabawki zdalnie sterowane?

Zabawki dla dzieci, którymi maluchy mogą sterować za pomocą pilota bądź specjalnych guzików najczęściej dostosowane są odpowiednio pod względem rozmiaru. W łatwy sposób można uruchomić je za pomocą dużych przycisków. Zaciekawiony maluch na pewno będzie chciał włączyć zabawkę a szukając odpowiedniego guzika by to zrobić, będzie ćwiczył i rozwijał swoje zdolności manualne. Oprócz tego z pewnością będzie chciał podążać za poruszająca się zabawką. To skłoni go do pełzania a w następnej kolejności do raczkowania.

Gdy dodatkowo posiadamy w domu dwa zdalnie sterowane pojazdy możemy wzbudzić w maluchu ducha rywalizacji i urządzić wyścigi. To świetny sposób na kreatywną zabawę, która na pewno zaciekawi dziecko i rozbudzi jego wyobraźnię. To także doskonała okazja do ćwiczenia myślenia przestrzennego.

Wiele zdalnie sterowanych zabawek posiada dodatkowe efekty świetlne bądź dźwiękowe. Przyjemne melodie czy dźwięki z pewnością wpadną maluchowi w ucho. Oprócz tego takie zabawki najczęściej produkowane są w żywych, jaskrawych kolorach, które będą stymulowały wzrok naszego brzdąca.

W sklepach z zabawkami dostępne są pojazdy zdalnie sterowane które przeznaczone są już dla dzieci od pierwszego roku życia. To świetne rozwiązanie zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczynek.