Jak wybrać strój kąpielowy dla dziecka?

Jak wybrać strój kąpielowy dla dziecka?

Już niedługo rozpocznie się lato, dlatego warto powoli zacząć rozglądać się za strojami kąpielowymi dla dzieci. Wybór strojów kąpielowych dla dzieciaków jest naprawdę spory i każdy dzieciak, zarówno mała dziewczynka i mały chłopczyk znajdą coś dla siebie. Jak wybrać najlepszy strój kąpielowy dla dziecka?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wybierać stroje kąpielowe dla dziewczynek
  • na co zwracać uwagę przy wyborze stroju dla chłopca

Szeroki wybór strojów kąpielowych dla dzieci sprawia, że często nie wiemy na co się zdecydować. W przypadku dziewczynek do wyboru mamy stroje jednoczęściowe lub dwuczęściowe, dla chłopców możemy kupić kąpielówki lub spodnie kąpielowe w różnych wzorach, kolorach i motywach, np. z bohaterami bajek.

Stroje kąpielowe dla dziewczynek – czy lepsze są dwuczęściowe stroje kąpielowe czy jednoczęściowe kostiumy kąpielowe?

Jeśli chodzi o dziewczynki mamy tutaj spory wybór strojów kąpielowych. Dziewczynki chętnie sięgają po stroje jednoczęściowe, starsze nastolatki chętnie szukają również dwuczęściowych strojów kąpielowych. W przypadku jednoczęściowych strojów kąpielowych dla dziewczynek mamy do wyboru stroje kąpielowe w różnych wzorach i kolorach, stroje z falbanami czy też stroje inspirowane najpopularniejszymi postaciami z bajek np. Disneya. Sporą popularnością cieszą się także sportowe stroje kąpielowe dla dziewczynek mające bardziej stonowany wygląd.

Wybierając strój kąpielowy dla dziewczynki warto zwracać uwagę na tabelę rozmiarów. W zależności od producenta może się ona nieco od siebie różnić. Dlatego warto jest przed zakupem zmierzyć dokładnie dziecko w klatce piersiowej, sprawdzić długość całkowitą stroju kąpielowego, jeśli mówimy o stroju jednoczęściowym bądź rozmiar majtek w komplecie dwuczęściowego stroju kąpielowego. W przypadku tych drugich, oprócz majtek do wyboru mamy także staniki z wypełnieniem bądź bez. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby kupującej i tego, jakie stroje kąpielowe dziewczęce preferuje nasze dziecko. Niektóre dziewczynki wolą jednoczęściowy kostium kąpielowy, dla innych wygodniejszy na basenie będzie strój dwuczęściowy. 

Stroje kąpielowe dla chłopców

Jeśli chodzi o stroje kąpielowe dla chłopców to tutaj mamy o wiele prostszy wybór. Chłopcy potrzebują po prostu spodenek kąpielowych. Mogą one być w różnych kolorach, także z bohaterami ulubionych bajek bądź motywami z dinozaurem czy krokodylem. W tym przypadku także warto uważnie sprawdzać tabelę rozmiarów oraz materiał z jakiego zostały wykonane spodenki. Warto również zerknąć na regulamin basenu, gdyż w niektórych placówkach nie wszystkie kroje spodenek są akceptowane.

Gdzie kupić stroje kąpielowe dla dzieci?

Stroje kąpielowe dla dzieci kupimy zarówno w sklepach sportowych jak i sklepach z odzieżą dziecięcą. Jeśli chcemy strój przymierzyć przed zakupem, warto zdecydować się na zakupy w sklepie stacjonarnych. Jeżeli jesteśmy pewni wymiarów naszego dziecka i wiemy jaki strój będzie dla niego odpowiedni możemy pomyśleć o zakupach przez Internet. Będziemy wtedy mieli dużo większy wybór, zarówno w przypadku dziewcząt jak i chłopców. 

Materiał zewnętrzny