Jak ubrać dziewczynkę do chrztu?

Jak ubrać dziewczynkę do chrztu?

Chrzest święty to uroczystość o wyjątkowym charakterze. W tak ważnym i podniosłym dniu maleństwo musi wyglądać nadzwyczaj elegancko. Ubiór to prawdziwe wyzwanie dla rodziców – jak skomponować stylizację, aby zapewniała dziecku wygodę i nawiązywała do sakramentu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Zgodnie z trendami czy skromnie?

Jednym z największych dylematów związanych ze chrztem jest ubiór dla dziewczynki. Młodzi rodzice wciąż rozprawiają, czy ubrać córeczkę zgodnie z aktualnymi trendami, czy może postawić na skromny i prosty strój. Na szczęście nie trzeba rezygnować ze swoich preferencji, bo uroczystości kościelne już nieco wyszły poza konserwatywne poglądy. Można z powodzeniem szukać takiej sukienki do chrztu, która jest zarówno odświętna, jak i nowoczesna.

Ubranka na chrzest powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce. Dominują biel, beże, pastelowy róż oraz écru. Stylizację można przełamać wyraźnym akcentem, wybierając np. płaszczyk w ciemniejszym kolorze. Należy jednak pamiętać, by całość nie wyglądała zbyt pstrokato, chociażby z szacunku do charakteru uroczystości.

Ubranko dopasowane do pory roku

Niezwykle ważne jest, aby maleństwo czuło się komfortowo podczas ceremonii. To oczywiste, że ubiór należy dopasować do aktualnych warunków pogodowych, jednak warto zwrócić przede wszystkim uwagę na skład materiału. Tkaniny, z których uszyte są kolejne warstwy odzieży, powinny być naturalne, lekkie i oddychające.

Latem najlepiej poszukać córeczce sukienki do chrztu z krótkim rękawkiem, celując w zwiewne koronki i subtelne tiule, a całość zestawić ze skromną opaską. Wiosna i jesień to czas niższych temperatur, warto więc oprócz sukienki z grubszego materiału zadbać o rajstopki, parę bucików, a także okrycie wierzchnie. Może to być elegancki płaszczyk lub pelerynka, które z łatwością można zdjąć, gdy zajdzie taka potrzeba. Zimą natomiast nie można zapominać o dodatkowej warstwie odzieży. Do podstawowej stylizacji należy dodać sweterek, ciepły kombinezon, czapkę, szalik i rękawiczki, a także okryć maleństwo miękkim kocem.

Sukienki do chrztu dla małej damy

Sama sukienka jest podstawą i zarazem najważniejszą częścią stylizacji. To ona wzbudza zachwyt i wzruszenie gości, podkreślając piękno delikatnej istotki, która właśnie wkracza do grona Bożej Rodziny. Jeśli uroczystość odbywa się w restauracji lub domu, z pewnością będzie tam odpowiednio ciepło, by dziewczynka mogła pozostać w samej sukience.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tej części odzieży? Sukienka do chrztu powinna być na tyle wygodna, by nie krępować ruchów maleństwa. Współczesne modele łączą w sobie prostotę z ponadczasową elegancją, stanowiąc niemal kompletną i przepiękną stylizację na ten uroczysty dzień.

Zajrzyj do sklepu Balumi i poznaj szeroką ofertę sukienek, które uszyto z myślą o tym wystawnym sakramencie. To odzież, która powstała z niezwykłą starannością i dbałością o każdy detal. Koronki, tiule, kokardki, a także delikatne perełki i modne wykończenia – mała dama z pewnością będzie prezentować się bardzo efektownie w tak ważnym dniu.

Artykuł sponsorowany