Urządzamy pokój dziecka! Jakie zasłony dziecięce wybrać?

Urządzamy pokój dziecka! Jakie zasłony dziecięce wybrać?

Chcesz kupić do pokoju dziecięcego zasłony? To doskonały wybór, bo w przeciwieństwie do zwykłych rolet, zasłony nie tylko zaciemniają wnętrze, ale i są doskonałą ozdobą. Jednak zanim udasz się na zakupy, koniecznie sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze. Zobacz, jakie zasłony stworzą niepowtarzalny klimat w pokoju Twojego dziecka!

Zasłony dziecięce — we wzory czy jednolite? 

W sklepach znajdziesz zasłony dziecięce w wielu różnych wariantach. Wśród nich będą zarówno gładkie i jednolite tkaniny, jak i takie z dużą ilością wzorów i nadruków. Które więc sprawdzą się lepiej — te jednolite, czy raczej wzorzyste? To oczywiście zależy od wystroju pokoju, a także od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Zasłony we wzory będą idealnym wyborem do pokoju, którego ściany są jednobarwne, a wystrój stonowany. Liczne motywy na tkaninie wspaniale ożywią całe wnętrze i nadadzą mu dziecięcego charakteru. Z kolei, jeśli wnętrze jest już kolorowe, a ściany zdobią malunki lub kolorowa i wzorzysta tapeta, to spójną aranżację z taką stylistyką stworzą zasłony w jednym kolorze. Dzięki temu zachowasz idealny balans. 

Zasłony do pokoju dziecka — jaki kolor wybrać? 

Jedną z najważniejszych rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zasłon do pokoju dziecięcego, jest ich kolor. Ma on duży wpływ nie tylko na wygląd, ale i na charakter całego wnętrza. Zastanawiasz się, co będzie lepsze — stonowane czy kolorowe zasłony? Tutaj, podobnie jak w przypadku wzorów, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Z pewnością warto wykorzystać to, że za pomocą koloru możesz balansować wygląd wnętrza. Jeśli teraz jest ono dość zimne i niezbyt przytulne, zasłona w energetyzującym kolorze może być idealną opcją. Jeśli z kolei chcesz stworzyć dla dziecka przestrzeń w stylu boho, z dużą ilością naturalnych elementów, pomyśl o zasłonach w kolorze beżu lub bieli. 

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony do pokoju dziecięcego? 

Wybierając zasłony dziecięce, prócz samych kwestii estetycznych należy zwrócić jeszcze uwagę na wiele innych, równie istotnych kwestii. Z pewnością warto zastanowić się nad przepuszczalnością światła zasłon. Jeśli okna nie są wyposażone w roletę zewnętrzną, warto pomyśleć na przykład o zasłonach zaciemniających. 

Inną praktyczną kwestią jest materiał. Tutaj warto postawić przede wszystkim na jakość. Najlepiej wybrać ręcznie szyte w Polsce zasłony dla dzieci, ponieważ to gwarancja trwałości oraz najwyższej klasy tkanin. 

zasłony
pokój dziecka

Materiał zewnętrzny