Konto i karta płatnicza dla dziecka – jak nauczyć dziecko inwestowania i wartości pieniądza?

Konto i karta płatnicza dla dziecka – jak nauczyć dziecko inwestowania i wartości pieniądza?

Prawidłowe zarządzania finansami to jedna z najważniejszych umiejętności, dlatego że gwarantuje życiową stabilność. W dorosłości wielu ludzi nie potrafi (lub robi to w sposób mało skuteczny) ani oszczędzać, ani inwestować zarobionych pieniędzy. Często zapomina się, że również na tym polu edukacja powinna zacząć się już od najmłodszych lat. Pierwszym krokiem do wprowadzenia Twojej pociechy w świat finansów może być założenie specjalnego konta i karty płatniczej. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Poznaj wszystkie najważniejsze informacje związane z nauką inwestowania dla dzieci!

Jak działa konto i karta płatnicza dla dzieci?

Konto dla dzieci, choć w dużej mierze przypomina to standardowe przeznaczone dla osoby dorosłej, to stanowi specjalny rodzaj rachunku, w dodatku przeznaczony dla klientów, którzy nie ukończyli jeszcze 13. roku życia.

Jak znaleźć najlepszą ofertę i bank? Zwróć uwagę na konkretne warunki, a mianowicie:

  • brak wymogów związanych z wysoką aktywnością finansową;
  • bezpłatne utrzymanie rachunku.

Do czego uprawnia konto i karta płatnicza dla najmłodszych? Dzieci mogą płacić za niewielkie zamówienia internetowe czy gromadzić środki na wymarzony cel (np. odkładając kieszonkowe).

Nauka inwestowania w młodym wieku – korzyści

Nabycie umiejętności inwestowania i zarządzania finansami w młodym wieku może przynieść wiele korzyści w dorosłości, wpływając jednocześnie na podniesienie komfortu życia. Nauka podstawowych zagadnień związanych z ekonomią czy pozornie prozaicznymi zagadnieniami, takimi jak opracowywanie budżetu domowego, to pierwsze narzędzia w rękach dziecka, dzięki którym będzie w stanie budować swoją stabilną przyszłość.

Co może zyskać Twoja pociecha z nauki inwestowania w dorosłym życiu? Oto najważniejsze korzyści ze zdobytej wiedzy na temat finansów:

  • oszczędzanie środków i osiąganie postawionych celów finansowych (np. wakacyjne kolonie, upragniona gitara);
  • skuteczne planowanie inwestycji, takich jak pierwsze mieszkanie;
  • świadome podejście do życia i czekających w przyszłości wyzwań (m.in. przygotowanie na emeryturę).

Inwestowanie dla dzieci – czy kurs to dobry pomysł?

Kurs typu inwestowanie dla dzieci stwarza możliwości nabycia praktycznych umiejętności, które przydadzą się na całe życie. Program w szkołach bardzo często nie obejmuje tego typu zajęć, a jeśli już pojawia się przedmiot taki jak przedsiębiorczość to dopiero na etapie szkół ponadpodstawowych. Zależy Ci, aby zadbać o wykształcenie Twojej pociechy odrobinę wcześniej? Obecnie rodzice często sięgają po specjalne kursy edukacyjne w formie on-line, dzięki którym dziecko może uczyć się o dowolnej porze bez presji czasu. Interaktywne ćwiczenia, angażujące prezentacje multimedialne, gry i zabawy – twórcy wirtualnych warsztatów wiedzą, jak skutecznie przykuć uwagę najmłodszych i zachęcić ich do poszerzania horyzontów. Temat inwestowania wydaje się początkowo niezwykle trudny do przyswojenia, ale wybierając profesjonalną platformę szkoleniową, zyskujesz pewność, że merytoryczna wiedza zostanie przekazana w sposób zrozumiały i przystępny dla młodych ludzi.

Artykuł sponsorowany