Roboty edukacyjne – nauka i zabawa w jednym

Roboty edukacyjne – nauka i zabawa w jednym

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę zapewnia świetne efekty i pozwala skutecznie przyswoić wiedzę. Dlatego też robot edukacyjny to nie tylko nowoczesna zabawka, ale właśnie narzędzie, które wprowadzi dziecko do świata nauki. Jak działa taki robot? U jakich dzieci się sprawdzi? 

Zabawki edukacyjne — dlaczego to dobry wybór? 

Zabawki edukacyjne są przede wszystkim świetnym sposobem na to, by zachęcić dziecko do nauki. Rozbudzają one ciekawość oraz powodują, że maluch w naturalny sposób uczy się zupełnie nowych rzeczy, a przy tym rozwija też swą kreatywność. Każdy rodzic wie przecież doskonale, że nudne zajęcia niczego nie uczą dzieci. Dlatego też warto sięgać po takie sprytne rozwiązania. 

Roboty edukacyjne dla dzieci służą nie tylko do zabawy i rozwijania umiejętności poznawczych manualnych, ale także do nauki programowania i kodowania. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle ważna dziedzina nauki, a w szkole równie istotna, jak matematyka, czy fizyka. Zabawa robotami to doskonała metoda, by wprowadzić malucha w świat programowania w bardzo przyjemny sposób. 

Roboty edukacyjne — na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Obecnie w sklepach znaleźć można różnego rodzaju roboty edukacyjne. W ostatnich latach zabawka ta zyskała bowiem bardzo dużą popularność. I nie ma w tym nic dziwnego — dzieci przecież uwielbiają takie rzeczy! Roboty te różnią się jednak między sobą wieloma parametrami, w tym sposobem działania i stopniem zaawansowania. Wśród nich dostępne są zarówno zabawki do układania, jak i sterowane.

Jak więc wybrać robota do nauki programowania? W tym celu zawsze warto kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka. Roboty edukacyjne, podobnie jak wszystkie inne zabawki, mają zawsze na opakowaniu umieszczoną informację o wieku, od którego mogą być używane, co ułatwia dopasowanie. 

Przy wyborze robota edukacyjnego warto wziąć też pod uwagę obecne zainteresowania i preferencje dziecka. Na tej podstawie, znajdźmy robota o odpowiednim kształcie i kolorystyce. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabawka będzie trafiona i na pewno spodoba się maluchowi. 

Roboty dla dzieci — ile kosztują? 

Roboty edukacyjne to zabawki o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Są wyposażone w specjalne systemy sterujące, a niekiedy nawet w inteligentne oprogramowania. Koszt takich zabawek może mocno wahać się w zależności od ich budowy oraz wykorzystywanych w nich oprogramowań. Podstawowe roboty edukacyjne kupimy już nawet za niecałe 100 złotych. W przypadku tych wysoce zaawansowanych, wyposażonych w nowoczesne systemy, ceny zaczynają się od około 300 zł. Warto pamiętać, że jest to inwestycja w przyszłość dziecka.