Bajeczna aranżacja akwarium w pokoju dziecięcym

Bajeczna aranżacja akwarium w pokoju dziecięcym

Akwarium w pokoju dziecięcym może być nie tylko sposobem na podglądanie podwodnego świata, lecz także ozdobą nawiązującą do upodobań najmłodszych. Dobrze dobrane dekoracje w zbiorniku sprawią, że zamieni się on w realistyczny wycinek natury albo przeobrazi w bajkowy świat z zatopionym pirackim statkiem na pierwszym planie. Co wykorzystać do stworzenia wyjątkowej aranżacji w akwarium dla dzieci?

Akwarystyka to wyjątkowe hobby, które może się spodobać już kilkuletnim dzieciom. Szczególnie, jeżeli pierwsze domowe akwarium stanie właśnie u nich. Jaki powinien być zbiornik przeznaczony do pokoju dziecięcego? Przede wszystkim dobrze zabezpieczony przed ewentualnym przesunięciem – idealnie, gdy da się go umieścić we wnęce w meblach albo na stabilnej komodzie, której dzieci nie przewrócą w trakcie zabawy. Oprócz tego należy pamiętać o zakupie szczelnej pokrywy zwłaszcza, jeśli podejrzewa się, że najmłodsi mogą próbować wkładać ręce do akwarium lub wrzucać tam drobne zabawki. Poza tym warto pod zbiornikiem umieścić matę antypoślizgową, a listwę zasilającą położyć tak, żeby na pewno nie uległa zalaniu.

Tworzysz pierwsze akwarium dla dzieci i chcesz kupić gotowy zestaw akwarystyczny z pokrywą? Sprawdź internetowy sklep akwarystyczny z szeroką ofertą: https://trzmiel.com.pl

Czym udekorować akwarium?

A co z aranżacją? Czym można udekorować akwarium dla dzieci? W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, wykorzystuje się naturalne lub sztuczne ozdoby, a najczęściej miesza różne w jednym zbiorniku. Jeżeli dziecko marzy o możliwości podglądania podwodnego świata, warto spróbować odtworzyć jak najbardziej zbliżone warunki do tych, w których naturalnie żyją ryby. Wówczas elementami ozdobnymi będą korzenie, kora oraz kawałki pni drzew, np. kora korkowca, korzenie Red Moor Wood czy mangrowca, kamienie i skały, np. dragon stone, scenery stone albo kawałki zastygłej lawy, a także liście – np. dębu, migdałecznika lub bananowca – i szyszki np. olchy. Do tego wystarczy dołożyć ozdobne muszle, szczególnie, gdy chce się hodować gatunki ryb lubiące się chować w ich cieniu i efekt dna morskiego można osiągnąć nawet w akwarium słodkowodnym. Ale to nie wszystko.

Zatopiony wrak czy podwodne miasto?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju sztuczne dekoracje, które pozwalają wyczarować podwodny świat jak z bajki. Dziecko uwielbia opowieści o piratach i zatopionych skarbach albo marzy o nurkowaniu w morskich głębinach? Nawet do niewielkiego zbiornika można dokupić plastikowy wrak, piratów oraz skrzynię ze złotem albo nurków z butlami na plecach, którzy próbują się dostać do ruin dawnego zamku. Pod wodą łatwo stworzymy również miasto – domki, samochody, mostki i figurki da się ustawiać w dowolny sposób.

A może akwarium ze SpongeBobem?

Bardzo dużą popularnością cieszą się również zestawy dekoracji z bajek. Dziecko chętnie ogląda „SpongeBoba Kanciastoportego”? Przez internet da się zamówić figurki bohaterów, domek ananas należący do SpongeBoba, dom Skalmara Obłynosa oraz charakterystyczną restaurację Pod Tłustym Krabem. Bez problemu kupimy również elementy nawiązujące do „Małej Syrenki”, np. figurkę głównej bohaterki, kraba Sebastiana czy Florka. A co jeżeli maluch jest fanem „Krainy Lodu” albo „Psiego Patrolu”? Chociaż animacje nie kojarzą się z akwarystyką ani z podwodnym światem, na rynku można dostać m.in. Olafa, Elsę, Chase’a czy Marshalla.

Materiał Partnera